Міжзоряний прямоточний двигун Бассарда

Згідно з концепцією Міжзоряного прямоточного двигуна Бассарда космічним кораблем на високій йде захоплення речовини з міжзоряного середовища (воднюі пилу) використання цієї речовини в якості робочого тіла (або безпосередньо палива) в термоядерному ракетному двигуні корабля.

Концепцію такого двигуна запропонував фізик Роберт Бассард в 1960 році.

Захоплення речовини міжзоряного середовища здійснюється потужним електромагнітним полем, що має конфігурацію широкої воронки, спрямованої вперед по вектору швидкості корабля. 

Високі швидкості та конфігурація магнітного поля у вигляді воронки змушують захоплену масу в поступово звужуватися у магнітному полі, стискаючи її до термоядерного синтезу. Потім магнітне поле спрямовує енергію як вихлоп з ракети, протилежний напрямку руху, тим самим прискорюючи корабель.

Міжзоряне середовище містить речовину в кількості близько 10 -21 кг / м³, в основній масі – іонізований і неіонізовану водень, невелика кількість гелію і практично ніяких інших газів в помітній кількості. Відповідно, через колектор корабля повинен пропускатися обсяг простору близько 10 18 м³ для збору одного грама водню. Подібний обсяг вимагає великого діаметра електромагнітного (електростатичного іонного) збирає колектора і надзвичайно великий напруженості поля. Імовірно, діаметр збираючого поля повинен становити тисячі або десятки тисяч кілометрів. 

Особливістю такої схеми буде практично повна паливна автономність корабля: будучи розігнаним наявними на борту запасом палива до деякої швидкості, що забезпечує достатній приплив міжзоряного водню у вхідний колектор, тобто після входу в «прямоточний режим», корабель зможе рухатися далі з постійним прискоренням,

З часів початкової пропозиції Буссара було виявлено, що область, що оточує Сонячну систему, має набагато меншу щільність водню, ніж вважали в той час.

Top