Навігація

Орбітальна електростанція

Орбітальна електростанція –  штучний супутник, розміщений на високій орбіті , що діє як сонячна електростанція і передає енергію на Землю за допомогою мікрохвильових хвиль на спеціальну приймальну антену .

Перевагою перед традиційними сонячними електростанціями було б постійне перебування її елементів на сонячному світлі , яке не змінюється залежно від погоди, часу доби чи пори року. 

Основним недоліком є ​​висока вартість розміщення такої споруди на орбіті.

Використання мікрохвиль для передачі енергії є найбільш суперечливим елементом проекту. Однак ці суперечки в основному є наслідком нерозуміння, оскільки використовуваний мікрохвильовий промінь не зможе завдати шкоди.

На поверхні Землі інтенсивність променя в його центрі повинна становити близько 230 Вт / м². Це менше 1/5 сонячної сталої. Тому неможливо спалити або навіть нагріти щось таким промінням. 

Дослідження показують, що така інтенсивність не завдає шкоди живим істотам навіть при постійному впливлві. Поза зоною приймальної антени інтенсивність НВЧ буде нижче 10 Вт / м² і швидко зменшуватиметься з відстанню від антени. Погроза, пов’язана з нею, не більша, ніж викликана використанням мобільних телефонів .

Top