Peenemünde / Пенемюнде, Німеччина.

Полігон Пенемюнде (нім. Peenemünde Schießplatz) – ракетний центр Третього рейху під містечком Пенемюнде на північному сході Німеччини. Полігон і дослідницький центр створено в 1937 році.

Тут була створена перша в світі балістична ракета Фау-2, сконструйована Вернером фон Брауном. Перший успішний випробувальний старт відбувся 3 жовтня 1942 року. Ракета досягла висоти 80 км.

У Пенемюнде розташовувалася найбільша в Європі аеродинамічна труба, створена в короткий термін – всього за півтора року. Тут же знаходився найбільший завод для отримання рідкого кисню. Чисельність основного персоналу Пенемюнде в 1943 році становила понад 15,000 осіб. Нові стенди дозволяли вести вогневі випробування двигунів на тягу від 100 кг до 100 тонн.

На острові Узедом поблизу Пенемюнде були обладнані стартові позиції для ракет, а також бункери управління пуском. Вся траса можливих пусків в напрямку північ – північний схід була обладнана засобами управління і спостереження за ракетою.

Саме ракета «Фау-2» стала першим в історії штучним об’єктом, яка вчинила суборбітальний космічний політ.

У першій половині 1944 року, з метою налагодження конструкції, був проведений ряд вертикальних пусків ракет з дещо збільшеним (до 67 сек) часом горіння палива.

Висота підйому при цьому досягала 188 кілометрів – ракета перетнула умовну межу космосу 100 км.

Top