Планета Меркурій

Меркурій — найменша планета нашої Сонячної системи і найближча до Сонця, Меркурій лише трохи більший за Місяць.

Планета завжди знаходиться близько до Сонця для земного спостерігача, тому його важко спостерігати. Тим не менше, він належить до планет, видимих ​​неозброєним оком, і був відомий ще в античності. Меркурій можна побачити лише безпосередньо перед сходом сонця або безпосередньо після заходу сонця .

Відстань від Меркурія а до Сонця і близько 36 мільйонів кілометрів або 0,39 ао.

З поверхні Меркурія Сонце виглядало б більш ніж у три рази більше, ніж це спостерігається з Землі, і сонячне світло було б у сім разів яскравіше. 

Незважаючи на близькість до Сонця, Меркурій – не найгарячіша планета нашої Сонячної системи – ця назва належить сусідній Венери, завдяки своїй щільній атмосфері.

Меркурій обертається навколо Сонця за 87,969 земних діб. Один день на Меркурії (час, необхідний для того, щоб Меркурій  обертався один раз по відношенню до зірок), займає 59  земних днівю.  Один день-ніч цикл на Меркурії займає 175.97 земних днів.

Меркурій – скеляста планета земного типу. Меркурій має тверду, поверхню, подібну до Місяця : вона має численні ударні кратери.

На відміну від Місяця, планета має велике залізне ядро , яке генерує магнітне поле, яке в 100 разів слабкіше земного.

Меркурій складається з 70% металів і 30% силікатів. Розмір ядра робить Меркурій однією з найщільніших планет Сонячної системи. Щільність Меркурія складає 5,427 г / см3.

Тонка атмосфера Меркурія, або екзосфера, складається в основному з кисню (O2), натрію (Na), водню (H2), гелію (He) і калію (K). Атоми, які вибиваються з поверхні сонячним вітром і мікрометеоритами, створюють екзосферу Меркурія.

У Меркурія немає супутників. Кільця навколо Меркурія теж немає.

На Меркурії не було знайдено жодних доказів життя. Денні температури можуть досягати 430 градусів Цельсія і знижуватися до -180 градусів Цельсія вночі. Навряд чи життя (як ми його знаємо) могли б вижити на цій планеті.

Меркурій належить до внутрішніх планет, оскільки його орбіта лежить ближче до Сонця, ніж пояс астероїдів.

Після позбавлення Плутона статусу планети Меркурій є найменшою планетою Сонячної системи. Ця планета менша (хоча і масивніша), ніж найбільші природні супутники газових планет – Ганімед і Титан.

Перші задокументовані спостереження за Меркурієм відносяться до першого тисячоліття до нашої ери.Стародавні греки спочатку вважали, що це два небесні тіла: перше видно лише до сходу сонця (вони називали їх Аполлоном ), друге видно лише після заходу сонця (їх називали Гермесом) .

Стародавні єгиптяни, халдеї, а пізніше грецькі астрономи знали, що Меркурій, видимий вранці та ввечері, – це та сама планета.

Загальні характеристики планети Меркурій

Середня орбітальна швидкість, км/с47,87
Маса (Земля = 1)0,0553
Маса, кг3,3022 * 1023
Екваторіальний радіус (Земля = 1)0,3825
Екваторіальний радіус, км2439,7 ± 1,0
Середня густина, г/см35,427
Сила тяжіння (Земля = 1)0,38
Період обертання навколо осі, днів58,646
Період обертання навколо Сонця, днів88
Нахил екватора до орбіти, град.2
Температура на поверхні, °Смінімальнасереднямаксимальна-18367427
Число супутниіовHемає
Top