Планета Венера

Планета Венера

Венера – друга планета від Сонця і наш найближчий планетарний сусід. Подібна за структурою і розміром до Землі,

Венера — внутрішня планета, і на земному небосхилі не віддаляється від Сонця далі 48°. Венера — третій за яскравістю об’єкт на небі; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця.

Венера є однією з двох планет, що обертаються зі сходу на захід.  Тільки Венера і Уран мають зворотне обертання. Вона завершує одне обертання за 243 земних дня – найдовший день будь-якої планети нашої Сонячної системи, навіть довше, ніж цілий рік на Венері, . На Венері один цикл день-ніч займає 117 земних днів, тому що Венера обертається в напрямку, протилежному її орбітальному руху навколо Сонця.

Венера робить повний оберт навколо Сонця (рік у венерианський час) у 225 земних днях або трохи менше двох венерианських денно-нічних циклів. Її орбіта навколо Сонця є найбільш круговою з  в порівнянні будь-якою планетою – майже досконалим колом. Орбіти інших планет більш еліптичні або овальної форми. З осьовим нахилом всього 3 градуси, Венера обертається майже вертикально, і тому не відчуває помітних сезонів.

Її потужна атмосфера утримує тепло завдяки парниковому ефекту, що робить її найгарячішою планетою в нашій Сонячній системі, температура поверхні якої достатньо гаряча, щоб розплавити свинець. Проблиски під хмарами розкривають вулкани і деформовані гори.

Як планета земного типу, Венера має центральне ядро, кам’яну мантію і тверду кору.

З космосу Венера яскраво-біла, тому що вона покрита хмарами, які відображають і розсіюють сонячне світло. На поверхні  є скелі  різних відтінків сірого, як на Землі, але шільна атмосфера фільтрує сонячне світло так, що все виглядало б помаранчевим, якби б ви стояли на Венері.

З космосу Венера яскраво-біла, тому що вона покрита хмарами, які відображають і розсіюють сонячне світло. На поверхні скелі є різні відтінки сірого, як на Землі, але товста атмосфера фільтрує сонячне світло так, щоб все виглядало помаранчевим, якщо б ви стояли на Венері.

Венера має гори, долини і десятки тисяч вулканів. Найвища гора на Венері, Максвелл Монтес, є висотою 8,8 кілометрів схожа на найвищу гору на Землі, гору Еверест.

Температура поверхні досягає  471 градус за Цельсієм.

Венера має дві великі високогірні райони: Іштар Терра, розміром з Австралію, в північній полярній області; і Афродіта Терра, розміром з Південну Америку, що простягається на екваторі майже на 10000 кілометрів.

Венера покрита кратерами, але жоден з них не перевищує 2 кілометрів в діаметрі.  Малі метеороїди спалюються в щільній атмосфері, тому тільки великі метеороїди досягають поверхні і створюють ударні кратери.

Атмосфера Венери складається в основному з діоксиду вуглецю, з хмарами крапель сірчаної кислоти. Густа атмосфера поглинає  тепло Сонця, що призводить до температури поверхні вище 470 градусів Цельсія.  Атмосфера має багато шарів з різними температурами. На рівні, де хмари знаходяться приблизно на 30 миль від поверхні,  приблизно та ж температура, що й на поверхні Землі.

Оскільки Венера рухається вперед по навколосонячній орбіті, повільно обертаючись назад навколо своїй осі, то верхній рівень хмар обертається навколо планети кожні чотири земні дні, гнані вітрами ураганних сил, що досягають приблизно за 360 кілометрів на годину. Атмосферні блискавки спалахують в цих швидкоплинних хмарих. Швидкості в хмарах зменшуються зі зменшенням  висоти, а на поверхні оцінюються лише кілька кілометрів на годину.

На поверхні  Венери  має  виглядати так, як в дуже туманний, похмурий день на Землі.  А атмосферний тиск є таким, який   би ви відчувала  на глибині 1.6 кілометра під водою.

Є припущення про життя, яке  існувало у далекому минулому Венери, а також під питанням  можливість життя у верхніх хмарах атмосфери Венери, де температура менш екстремальна. Багато вчених вважають, що вода колись існувала на поверхні. Майбутні дослідники Венери будуть шукати докази стародавнього океану.

Венера не має супутників.  Венера не має кілець.

Незважаючи на те, що Венера подібна за розмірами з Землею і має подібне за розміром залізне ядро, магнітне поле Венери набагато слабше, ніж Земля через повільне обертання Венери.

Загальні характеристики планети Венера

Середня орбітальна швидкість, км/с35,02
Маса (Земля = I)0,8136
Маса, кг4.8685 * 1024
Екваторіальний радіус (Земля = 1)0,949
Екваторіальний радіус, км6051.8
Середня густина, г/см35,204
Період обертання, днів243,0183
Рух навколо Сонця, днів224,7
Нахил екватора до орбіти, град.177,36
Температура, °С

 

  • середня
  • максимальна
  • 461.85
  • 530
Число супутниківНемає

Література

Top