Плутон – карликова планета Сонячної системи.

Плутон (мала планета 134340 Плутон) – карликова планета в поясі Койпера, кільці тіл поза Нептуном. Це був перший виявлений об’єкт поясу Койпера.

Плутон був відкритий Клайдом Томбо в 1930 році і спочатку вважався дев’ятою планетою від Сонця. Після 1992 року його статус планети був поставлений під сумнів після виявлення ще кількох об’єктів такого ж розміру в поясі Койпера.

У 2005 році була виявлена ​​Ерида, карликова планета, яка на 27% масивніша, ніж Плутон. Це призвело до того, що Міжнародний астрономічний союз (МАС) у 2006 році під час своєї 26-ї Генеральної Асамблеї офіційно визначив термін “планета”. Це визначення виключає Плутон із категорії планет і рекласифікує його як карликову планету.

Плутон – найбільша і друга наймасивніша карликова планета в Сонячній системі, дев’ятий найбільший і десятий наймасивніший відомий об’єкт, що обертається навколо Сонця. Це найбільший відомий транс-нептунівський об’єкт за об’ємом, але менш масивний, ніж Ерида.

Як і більшість тіл у поясі Койпера, Плутон складається здебільшого з каменю й льоду і є відносно малим (діаметр близько 2374 км). За масою він поступається Місяцю вп’ятеро, а за об’ємом — утричі.

Супутник
Середня відстань
від планети, км
Нахил до екваторіальної
площини планети, градуси
Період
обертання, діб
Радіус,
км
Густина,
г/см3
Харон19000?6,41000 (?)?
Top