Навігація
Домів > Всесвіт >

Великий вибух

Великий вибух – – найраніша відома подія у спостережуваному Всесвіті, найраніша відома стадія (стадія) еволюції, і одночасно назва моделі цього процесу.

Великий вибух відбувся близько 13,799 ± 0,021 млрд років тому – відомий Всесвіт виник з дуже щільної та гарячої речовини. У деяких варіаціях цієї моделі Великий Вибух починається з початкової сингулярності, а сам простір-час виникає з неї.

Ця теорія базується на спостереженнях, які показують, що простір розширюється відповідно до метрики Фрідмана-Леметра-Робертсона-Уокера. Доказом цього є червоне зміщення спектра електромагнітного випромінювання від віддалених галактик згідно із законом Габбла у поєднанні зі слабким космологічним принципом.

Ці спостереження вказують на те, що Всесвіт розширюється із стану, коли вся речовина у Всесвіті мала дуже високу щільність і температуру, що ототожнюється з гравітаційною cингулярністю.

Ідентифікація Великого вибуху з вибухом є не досить вдалою, оскільки процес, як розуміється і розуміється сучасною космологією, полягав не в розширенні порожнього простору, а в розширенні простору.

Top