Навігація
Домів > Всесвіт > Космос >

Зоряний вітер

Зоряний вітер – потік частинок із зовнішніх шарів атмосфери зірки зі швидкостями порядку сотень і навіть тисяч км / с .

Інтенсивні зоряні вітри можуть призвести до значної втрати маси зіркою в процесі її еволюції. Явище спричинене випромінювальним тиском, який випромінює зірка і магнітними явищами, що відбуваються в її атмосфері.

У різних типах зірок існують різні типи вітру.

Найсильніші вітри, що втрачають масу зірки до 0,001 сонячної маси на рік, трапляються на етапі формування зірок і на завершальній стадії еволюції зірок – стадії гіганта. Такі вітри повільні, зі швидкістю в десятки км / с, і створюються в результаті тиску випромінювання, що діє на пил, що утворюється у відносно прохолодній і роздутій атмосфері зірки.

У випадку зірки G (наприклад, Сонця ) вітер виникає в результаті розсіювання магнітного поля у верхніх шарах атмосфери, що призводить до утворення сонячної корони та сонячного вітру . Такі швидкості вітру досягають декількох сотень км / с, а масовий потік відносно невеликий.

Молоді зірки основної послідовності типів О і В характеризуються досить інтенсивними та швидкими вітрами (швидкістю понад 1000 км / с), обумовленими радіаційним тиском. Швидкість відтоку становить менше 0,000001 сонячної маси на рік.

 

Top